ZİYARETÇİ DEFTERİ
Gizli müşteri memnuniyeti çalışması ile " Nasıl daha iyi hizmet verebiliriz ? " sorusunun tüm cevaplarını önümüze seren bu çalışkan ekibe çok çok teşekkürler...Çok yakında daha büyük projelerde görüşmek dileğiyle iyi çalışmalar dilerim.

Emin Karasöğüt / 20 Ocak 2016
Harika bir ekip! Çalışmaktan son derece memnun kaldık.

Yeşim Gülerman / 30 Temmuz 2016
Profesyonel bir ekip, tam yerinde ve dogru cozumlerle basarili sonuclara ulastik. Yeni projelerde de gorusmek dilegiyle. Tesekkurler, iyi calismalar. Serkan Eryaman

Serkan Eryaman / 31 Ağustos 2016
Annem için bir çok şirketten defalarca yatılı bakıcı aradık ama çözümü nihayet Arte ekibinde bulduk.. Bu arkadaşlar son derece samimi butik hizmet veriyor, gerçekten tavsiye ederim ve deneyin derim.

Hande Katipoğlu / 26 Eylül 2016
Annemiz için bakıcı hizmeti aldık. Şimdilik memnunuz bakalım. Konusunda uzman ve profesyonel bir ekip var, Burak bey oldukça ilgili.. Teşekkürler

Ali Bozkurt / 03 Kasım 2016
Bakıcı konusunda süper hizmet, çok hızlı çözüm üretiyorlar, tavsiye ederiz.

Ceyda & Ali Kurt / 17 Kasım 2016
Ev işlerinde çalışacak eleman için güvenim tam.. kaç kişi değiştirdim ama buradan aldığımız hanım 10 numara.


Halil Tekin İnalcık / 03 Ocak 2017
Çocuk bakıcıda tercih ettik ve çok memnunuz.


Ayşen Özge Dalyancıgil / 15 Ocak 2017
Annemle hastanede ilgilenen Gül Hanıma sonsuz teşekkürler.. Valla onun sayesinde gayret gösterdi ve yürüdü...


Mahmut Hacıoğlu / 22 Ocak 2017
Elemanımızı buradan bulduk. Çok ilgili iyi bir danışmanlık firması tavsiye ederiz. İyi günler


Hatice&Atıl Şenöz / 25 Ocak 2017
Kime güveneyim filan dediğim bir zamanda yanlarında çalışmak içn aradıım güvenilir aileyi arte sayesinde buldum. Çok çok iyi insanların çocuğuna bakıyorum ve eşime katkıda bulunuyorum. Allah sizden razı olsun. İyi günler.

Mesude Yılmaz / 07 Mart 2017
Kesinlikle tavsiye ederim.


Yusuf Antalya / 12 Mart 2017
İşini layığıyla yapan güzel insanlar. Tavsiye edilir.


Yosun Özcan / 20 Mart 2017
Bir yakınımız sayesinde tanıştığımız oldukça güvenilir ve ilgili bir bakıcı ajansı

Meral Karaduman / 29 Mart 2017
Men Arte Danismanlika Iraazi4ilik bildirgim kelip atat.Men bul ofisten iwke kettim.Kaarygan apa bagyp atam.Jakwy apaga tuw keldim.4oon rahmat.

Aizada Kabylova / 29 Mart 2017
Sizlerin aracılığıyla bulduğumuz bakıcımız çocuklarıma çok iyi bakıyor, ablalık yapıyor. Onları bu şekilde gördükçe sizlere duacı oluyorum...

Nilgün Senekçi / 30 Mart 2017
A’dan Z’ye ilgililer. Takdir edilesi bir kalite anlayışları var. Kesinlikle öneriyorum.

Mehmet Tunç / 03 Nisan 2017
Ya ustroilas na rabotu 4erez Atre Danismanlik. Ya nikakoi komissii ne davala.Popalas v horowuyu semyu. Ya dovolna.

Meerim Jumalieva / 13 Nisan 2017
Ho4u poblagodarit Arte Danismanlik.Ustroili menya na rabotu. Semya otli4naya. Spasibo.

Nargiza Aibekova / 16 Nisan 2017
İş seyahatlerim nedeniyle anneme yardımcı olamıyordum. Ekibiniz sayesinde artık gözüm arkada kalmıyor. Çok teşekkürler. Bora

Bora Akkuş / 21 Nisan 2017
Temin ettiğiniz bakıcı ailemizden biri gibi oldu sizlere en çok da Ezgi Hanıma çok teşekkür ederiz.

Büşra Güler / 02 Mayıs 2017
Birçok şirketten defalarca annem için bakıcı aradık. Doğru bakıcıyı Arte ile bulduk.

Perihan Köse / 04 Mayıs 2017
Men Arte Danişmanlıktan işke kirdim.Jakwy uı-buloogo tuw keldım.Suıundum Baktyluumun.Uı-buloo menin kaalaganımdı kılıp berıp atywat.Bir biribizdi tuwunuwup iwtep kele jatabız.4oon rahmat Arte Danişmanlıka.Urmatım menen Jazgul

Jazgul Mambetalıeva / 09 Mayıs 2017
Tüm isteklerimize en doğru çözümü bulan harika bir firma. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Mustafa Kara / 12 Mayıs 2017

Ya blogodarna Arte Danismanlik.Oni menya ustroili v horowuyu semyu.Ya dovolna i semya mnoi dovolny.Sovetuyu obrawatsya k etoi firmeRyskul Karagulova / 18 Mayıs 2017
Tavsiye ederim


Yeşim Çetiner / 18 Mayıs 2017
Süper ilgi.. Mutlaka deneyin derim. Bu konuda aşırı ilgili ve inanılmaz anlayışlı bir ofis. Çok teşekkür ederim, müteşekkirim...


Ahsen Türközü Kurtcebe / 20 Mayıs 2017
13 aylık oğlumuzu kime emanet edebiliriz falan diye düşünürken yoğun araştırmalarım sonucu bulduğum bu aracı şirket tam da istediğim bakıcımı bulmama yardımcı oldu. Tavsiye ederim.


Tuğçe Düz / 21 Mayıs 2017
Çocuk gelişimi ve çocuk psikolojisi konularında yetkinlik sahibi ödev ve oyun ablamızla zaman daha kaliteli ve renkli geçiyor.

Beril Altan / 23 Mayıs 2017
uygun fiyatlı, güvenilir ve zamanında bakıcılık hizmetleri için kesinlikle tercih edilmesi gereken adres...

mehmet mengi / 28 Mayıs 2017
Gerçek anlamda sorumluluk sahibi olmanız, olumlu yaklaşımlarınız ve hızlı çözümleriniz hizmet kalitenize ve gönderdiğiniz bakıcının çalışma şekline de yansıyor. Çocuklarımızın senelerdir pek çok bakıcısı oldu, işini bu kadar iyi yapan ne bir firma ne de bakıcı gördüm. Tebriklerimi ve teşekkürlerimi sunarım.

Defne Koçaklı / 29 Mayıs 2017
Antalya’da güvenilir, vicdanlı ve sorumluluk sahibi hasta bakıcı arıyordum ve bu kurumsal istihdam bürosu aracılığıyla engelli oğlum için en doğru bakıcıyı buldum. Memnuniyetimizi hasta bakıcımızı yatılı çalıştırmaya başlayarak taçlandırdık! Teşekkürler Arte ekibi.

Aziz ÖZTEKİN / 04 Haziran 2017
İş takibi ve çalışma disiplinlerini görerek çalışmaya karar verdiğimiz, referanslı ve güvenilir bakıcılık hizmetleri ile yaşlı annemize yatılı bakıcıdan ziyade adeta bir arkadaş buldular. Herkese tavsiye ederiz.

NURAN ZOR / 07 Haziran 2017
çocuğumuza bakıcı bulma konusunda yardım aldık. ilgililer sağolsunlar. şimdilik iyi gidiyor


Anıl Burçak Yusufoğulları / 13 Haziran 2017
Merhaba, hasta babamiz icin uzun ugraslar sonucu tam cozumu ARTE ile bulduk. Kesinlikle profesyonel bir ekip var ne istedigmizi iyi analiz ederek dogru sonuca ulastilar, tesekkur ederim, cevremize kesinlikle tavsiye ediyoruz,

Tankut Akcabay / 04 Temmuz 2017
Başta Burak bey gibi anlayisli ve güvenilir biriyle taniştigim icin cook memnun oldum ve verdigi hizmetle bire bir ilgilenip hic yuk bindirmeden , çözüm odaklı olup işimizi kolaylaştirdigi için ayrica tesekkur ederim......ARTE DANIŞMANLIK HİZMETINI ŞİDDETTLE TAVSIYE EDERIM......

Özlem poyraz / 04 Temmuz 2017
3 çocuk bakımı, kariyer ve ev işleri derken eşimle kendimize hiç zaman ayıramadığımızı fark ettiğimiz anda soluğu bu güvenilir bakıcı ajansında aldık. Sabırlı ve titiz yabancı çocuk bakıcımız ise bunun en güzel kanıtı!

Berkan polat / 07 Temmuz 2017
Antalya’da çocuklarımızı ve evimizi gözümüz arkada kalmadan bırakıp eşimle istediğimiz zaman tatile gidebileceğimiz uygun bir bakıcı portföyüne sahip olduğunuzu bilmek güzel

Merthan Civan / 16 Temmuz 2017
Hasta ve yaşlı babam için verilen ani hastane yatışları bizleri moralman üzse de, size ulaşarak günlük ya da haftalık hasta refakatçisi alıp bakıcı danışmanlık hizmetlerinizden kolaylıkla yararlanabiliyorum. Bu süreçlerdeki hiç değişmeyen ve kaybolmayan ilginiz sizi başlıca tercih sebebimizdir.

Gözde Baykurt / 21 Temmuz 2017
Artık sayenizde aralarında 4 yaş fark olan çocuklarımın üniversiteli ödev ve oyun ablası var. Ödevler zamanında yapılıyor, sınav notları yükseldi ve okul başarıları arttı. Kendin yap projeleri ile çocuklarımın yaratıcılığına da destek olan Serap ablamızı ailecek çok seviyoruz.

FATOŞ ZENGİN / 03 Ağustos 2017
Daha önce pek çok bakıcı danışmanlık ajanslarından ev işlerine yardımcı bayanlar aldık. Sizinle tanışana kadar evimizin temizliğine gelen bayanlar sürekli değişti. Kimisi işi bıraktı kimisi kayıplara karıştı. Alışkanlıklarına sahip çıkan bir aile yapısına sahip olduğumuz için, şimdi sizden aldığımız gündelikçi bayanla memnuniyetle ve uzun soluklu çalışıyoruz; bu gerçekten iyi bir deneyim. Teşekkürler.


gülşah yıldız / 11 Ağustos 2017
Çocuk yaptıktan sonra, çocuğumu sizden aldığım yabancı bakıcıya emanet ederek kariyerime kaldığı yerden devam etmeye başladım. Başlangıçta tereddüt etsem de zamanla sizi tercih ederek çok doğru bir karar verdiğimi gördüm. Bakıcımızın çocuğuma ilgisinden, işine bağlılığından dolayı sizlere de teşekkür etmek isterim.

Cennet TEZKAN / 25 Ağustos 2017
Havaalanında vardiyalı çalışan bekar bir anne olarak güvenilir, eğitimli ve yatılı bir çocuk bakıcısına ihtiyacım vardı. Hayatımı kolaylaştıran çözümlerinize ve profesyonel kadronuza çok teşekkür ederim.

Simay Kazan / 02 Eylül 2017
Ev işlerine yardımcı ve bakıcı bayan ararken, eşimle içimize sinen bir bakıcı ajansı bulamamıştık. Arte İnsan Kaynakları bizleri Türk ve yabancı bakıcılarla tek tek görüştürerek istediğimiz çocuk bakıcısını bulmamıza yardımcı oldu. Devam eden süreçlerde de ilgilerini esirgemedikleri için çok memnunuz.

Hakan K. / 16 Eylül 2017
arte danışmanlığın bize temin ettiği eğitimli bebek bakıcısı ile bebeğimi güvenilir ellere emanet ederek işime gönül rahatlığıla gidebilme fırsatı buldum. benim gibi çalışan anneler için antalya’da profesyonel ve kaliteli hizmet veren tek firma.

sevim toksöz / 04 Ekim 2017
Alzheimer hastası amcam için bulunabilecek en sabırlı, en güzer yüzlü hasta bakıcıyı bizlerle tanıştırdığınız için size ne kadar teşekkür etsek yetmez.

Sinem Gülden / 11 Ekim 2017
Arte konusunda 1 numara kesinlikle tavsiye ediyoruz


handan acaryürek / 27 Ekim 2017
Tavsiye ediyoruz. Biz memnun kaldık. Haldun


Haldun B. / 03 Kasım 2017
Hastane sürecinde son derece profesyoneldiler.. Kesinlikle memnun kalırsınız.


Elif Kocagöz / 12 Kasım 2017
Bakıcı konusunda profesyonel ve kurumsal yaklaşım budur. Müthiş ilgi alaka, inşallah bozulmazlar.


Burak birge / 23 Kasım 2017
SAMİMİ YAKLAŞIM VE ANLAYIŞ. BÜTÜN OLAY BU İŞTE... TEŞEKKÜRLER. MEHMET TEZKAN


MEHMET TEZKAN / 01 Aralık 2017
Her daim ilgileri, rutin kontrolleri ve ekstrem durumlardaki destekleri için hiçbir bakıcı danışmanlık firmasından görmediğimiz bir jest dedik; olması gereken budur dediler. Çocuğumuz emin ellerde

Haşmet TAŞ / 06 Aralık 2017
İnternetten bu firmayı elmalıdaki yaşlı annemize bakıcı almak için bulduk. çok memnunuz...


Osman Kuzenler / 09 Aralık 2017
sevgi ve şefkat.. tüm beklediğimiz annemize sevgi ve şefkatle yaklaşacak ona iyi bakacak birini bulmaktı ve bu konuda yardımınız için teşekkürler ezgi hanım. nevin & ahmet madenoğlu


nevin madenoğlu / 19 Aralık 2017
BABAMIN BAKICISI AYDAYI BURADAN BULDUK. TEŞEKKÜR EDERİZ - SERDAR


SERDAR ÖZCAN / 24 Aralık 2017
kjesinlike tavsite ederim. çok memnun kaldık.

ahmet ertolunay / 03 Ocak 2018
ANNEME BAKICI ARARKEN ÇALIŞTIK. ÖZVERİLİ İYİ BİR FİRMA. TAVSİYE EDİLEBİLİR.

GÜLİZAR TEOMAN / 11 Ocak 2018
annemle babama bakıcı almıştık. 3-4 değişiklik oldu ama her seferinde aynı hizmeti verdiler sağolsunlar

Kemal - Burdur / 14 Ocak 2018
Bakıcı konusunda çok iyi.


Elizabeth Yılmaz / 18 Ocak 2018
Я пошел работать здесь. они не получают деньги от рабочей силы. очень хорошо


nurkız / 21 Ocak 2018
Ev yardımcısı için zahmet vermişlerdi, bir iki aksilik olsa da sonuçta çok memnun kaldık. Ahmet Zamanlar - Lara

Ahmet Zamanlar / 23 Ocak 2018
Çocuk bakıcısı için teşekkürler. İlgi, profesyonellik, görüşme organizasyonu... bütün süreçlerde çok iyilerdi. Sevgiler. Ayşe 

Ayşe Kalkan / 26 Ocak 2018
Bir iki kötü firma deneyimimiz sonrası ilaç gibi gelen bir firma. Gerçekten müteşekkiriz. İyi günler.

Julide Erdoyran / 29 Ocak 2018
есть также разрешение на отправку денег и проживания здесь


Yekaterina Uslova / 02 Şubat 2018
Çocuk bAkıcı için çalıştık gayet memnunuz. Tavsiye edilebilir. İyi günlr


Aycan ANTALYA / 07 Şubat 2018
Annemin hastane yatışında bir akrabamızın tavsiyesi ile 1 ay kadar eleman çalıştırdık. gerek bize yardım eden aydan hanım gerekse artedeki ezgi hanıma çok teşekkür ederiz. hayatımızı kolaylaştırdı, çok şükür sağlığımız da hızla düzeliyor... sevgi ve saygılarımla

Kübra Hatay / 10 Şubat 2018
İyi dinleyip iyi anlayan ve hızlı çözüm getiren bir şirket. Allah yolunuzu açık etsin, hayırlı işler...

Erdoğan YALÇIN / 20 Şubat 2018
Ezgi Hanım ve diğer arkadaşlar bugün çok sevecen ve nazik misafirperverliğiniz için buradan tekrar teşekkür etmek istedim. Teşekkürler.

Suna Oltaş / 05 Mart 2018
Sevgili arte ekibi.. zor zamanlarda gösterdiğiniz hoşgörü ve anlayış ve desteğiniz için sonsuz teşekkürler. işleriniz rast gitsin. selamlar hayriye üstün

Hayriye Lara / 18 Mart 2018
Teşekkür ederim. 

Züleyha ÖZ / 31 Mart 2018
her sezon dönemsel şoförlerimi tedarik ederler.. bugüne kadar hiç sorun yaşamadık şükür. Tektur - Kemer

Yalçın Tek / 15 Nisan 2018
Çok memnun kaldık. Tavsiye ederiz. 

Cahit Özyılmaz / 25 Nisan 2018
ofisimiz için asistan arayışımızda çalıştık. şuan memnunuz. talha / muratpaşa 

Talha Çobankent / 01 Mayıs 2018
очень хорошо оплачиваемая работа. большое спасибо ...


Manzar AZ / 16 Mayıs 2018

Süper ekip!Ali Uğurlu / 16 Mayıs 2018
Hizmetinizden çok memnun kaldık, teşekkür ederşz.

İlknur Solmaz Berker / 17 Mayıs 2018

HER AY GÜNLÜK EV TEMİZLİĞİ İÇİN ELEMAN ALIYORUM GÖNDERDİKLERİ HER ELEMAN MÜKEMMEL TİTİZLİKLE İŞİNİ YAPIYOR GÜVENLE EVİMİ EMANET EDEBİLİYORUM SAĞOLUN.ELİF SAVAŞ / 24 Mayıs 2018

Эта фирма делала мне вид на жительство, все сделали грамотно и оперативно. Очень благодарна вам.Осипова Татьяна / 28 Mayıs 2018

MEMNUN KALDIK REFERANSLI, GÜVENİLİR ELEMANI BURDAN BULDUK. HALİL ÇAMHALİL ÇAM / 14 Haziran 2018
Çok iyi

ALİ ANtalya / 17 Haziran 2018

Çocuğumuzun bakıcısı memlekete gidince bizde Arte Danışmanlık ile tanıştık hızlı bir şekilde mağduriyetimizi giderdiler hızlı bir şekilde bakıcı temin ettiler teşekkür ederim sizlereErkan Tektan / 29 Haziran 2018

Annem yatalak hasta temin edilen bakıcı annemin her türlü kişisel ihtiyaçları ile ilgileniyor. Ailemizden biri artık. Allah sizden razı olsun…Hatice Özen / 15 Temmuz 2018

Хотим выразить большую благодарность Артэ за проделанную работу! Мы искали помощницу по дому, очень довольны. Огромное вам спасибо.Валентина Эрдэм / 15 Temmuz 2018
Sebze meyve toptancısı olarak hizmet vermekteyim 2 adet elemana sürücü belgeli olacak nasıl yardımcı olabilirsiniz

Osman zeki,kulahcilar / 24 Temmuz 2018

BAKICI HİZMETLERİ KONUSUNDA TECRÜBELİLER VAKTİNİZİ BAŞKA ŞİRKETLERLE BOŞA HARCAMAYIN.ZÜBEYDE YARIŞ / 30 Temmuz 2018
Арте отличное агенство, очень внимательные сотрудники. Нашли для нас сиделку для отца моего мужа. Очень хорошая женщина. Мы довольны ей и она тоже нас любит. Семья Йилмаз 

Семья Йилмаз / 30 Temmuz 2018

sorun yaşasanız bile hızlı bir şekilde çözüm üretip yardımcı olan çözüm odaklı çalışanları varaysel akan / 08 Ağustos 2018

Çalışan anneler çocuğunuzu gözü kapalı emanet edebileceğiniz bakıcıyı bu şirkette bulabilirsiniz. Profesyonel ekibi sayesinde en doğru bakıcıyı biz bulduk teşekkürler.Ahmet & Berna Baltacı / 15 Ağustos 2018

BU ZORLU DÖNEMİMİZDE BİZİM HASSASİYETİMİZE KULAK VERİP DESTEK OLDULAR YOĞUN BAKIM SONRASI BABAMIZA DENEYİMLİ HASTANE REFAKATÇİSİ GÖNDERİMLERİ İÇİN TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİRİM ALLAH SİZDEN RAZI OLSUNSÜLEYMAN AKTAŞ / 25 Ağustos 2018

Babamızda unutkanlık başlangıcı var. Eşim ve ben çalışıyoruz onun için bakıcı almak zorunda kaldık. Şirketin bulduğu eleman gerçekten çok iyi şekilde çalışıyor sayesinde gözümüz arkada kalmıyor.Kemal Kızılbayrak / 04 Eylül 2018

Работаем с Арте не первый раз, всегда довольны сервисом, подобранный персонал очень хороший. Семья Gemici / 05 Eylül 2018

3 yaşındaki oğlum için İngilizce dil bilen ödev ve oyun ablası bulduk. Hem dil gelişimini destekliyor hem de eğlenceli vakit geçiriyor teşekkür ederiz.

Aziz DemirdoğruAziz Demirdoğru / 07 Eylül 2018

İnternet araştırması sonucu tanıştık arte ile çok çekinerek aramıştım şirketi fakat görüşmeye gittiğimde çalışanların yaklaşımı ilgi ve alakaları içimi rahatlattı. Görüştüğüm adaylar gerçekten de istediğim gibiydi, seçim konusunda çok zorlandık bakıcımızdan çok memnunuz sizde çekinmeden çalışabilirsiniz tavsiye ederim.Aysel Güllüoğlu / 12 Eylül 2018

Kesinlikle güvenip çalışabileceğiniz bir istihdam ofisi, çalışanları çok nazik ve kibar verilen hizmetten çok memnun kaldık.Ümit Mert / 17 Eylül 2018

Огромное спасибо Артэ Динара / 19 Eylül 2018
*****

Serdar Özcan / 20 Eylül 2018

Çok hızlı bir şekilde tamda istediğim kriterlerde adaylarla dönüş sağladılar.Rıza Kılıç / 21 Eylül 2018

ARTE TEŞEKKÜRLER!!! Ekip harika, çok ilgili ve anlayışlılar…Ahmet Kaş / 28 Eylül 2018

15 aylık kızımız için bakıcı eleman aldık. Çok memnununuz gözümüz arkada kalmıyor.SONGÜL ÖZMEN / 08 Ekim 2018
Всем рекомендую Артэ! С их помощью нашла хорошую работу, спасибо большое

Айгюль К. / 19 Ekim 2018
İşim gereği şehir dışına çıkıyordum yaşlı anneme yatılı bakıcıyı bu şirket ile buldum annemde çok memnun çok iyi anlaştılar sağ olun Arte şirket

Nurdan Özkır / 27 Ekim 2018
Seçim yapabileceğiniz bir sürü adayları mevcut. Çok teşekkür ederiz Arte şirketi 

Merve Dinç / 10 Kasım 2018

Teşekkürler Arte Danışmanlık, iyi çalışmalarBurcu selçuk / 29 Kasım 2018

bizi iyi dinleyip, anlayarak doğru bakıcıyı bulmamıza yardımcı oldularemir çizmeci / 17 Aralık 2018

Tavsiye üzerine şirkete başvurduk gerçekten bizde memnun kaldık verilen hizmet kaliteli Teşekkür ederim. SALİHA KOCA / 05 Ocak 2019

Я приехала из Киргизии, искала работу нянечкой. Это агенство нашло мне работу харошую. Комисии у них нету. Всем кто хочет работать советую сюда обращатьсяГулнара Рафиева / 15 Ocak 2019

Ev işerinde yardımcı olabilecek eleman temin ettik çok hızlı ve titiz bir şekilde çalışıyor. İyi günler dileriz.Aslı DURAN / 18 Ocak 2019
İşinde uzman, sorumluluk sahibi, ne istediğinizi tam olarak anlayan ve size istediğiniz adaylarla geri dönüş sağlayan güvenilir bir şirket.

Burçin Bodur / 18 Ocak 2019
Annemizin bakıcısını bulmamızda yardımcı olan harika insanlar. Sonsuz minettarım. İyi çalışmalar. Hasibe

Hasibe Yılmaz / 03 Temmuz 2019
İşini iyi yapan güzel insanlar. Her şey için teşekkür ederiz.

Ecrin Uysal / 21 Kasım 2019